Blog

کیت استخراج DNA

توسط در محصولات 1398-03-02

مولکول DNA ماده ژنتیکی تمامی موجودات زنده می باشد. امروزه استخراج DNA یک روش رایج در تحقیقات زیست شناسی مولکولی، تشخیص بیماریها و آنالیزهای جرم‌شناسی است. تا کنون روش ها و کیت های مختلفی برای استخراج DNA توسعه یافته اند که هدف آنها کاهش زمان استخراج DNA، افزایش کیفیت و خلوص DNA استخراج شده، کاربرپسند بودن روش و نیز همچنین حذف مواد خطرناک در طی پروسه استخراج DNA می باشد.

گروه ما اقدام به توسعه کیت استخراج DNA به روش ستونی برای طیف وسیعی از نمونه ها شامل خون، باکتری، مخمر، سلولهای کشت شده و … نموده است. در این کیت با استفاده از مواد با کیفیت بالا و با درجه molecular biology، در کمتر از 30 دقیقه، مقدار زیادی DNA (بیشتر از 3 میکروگرم) با خلوص بالا (1/7=A260/280) استخراج می گردد. این مقدار زیاد DNA با خلوص بالا، استفاده از آن در بسیاری از روش های زیست شناسی مولکولی مانند انواع PCR، southern blot، کلونینگ، واکنشهای آنزیمی و … را ممکن می سازد. همچنین در این کیت سعی شده است تا از حلالهای آلی و مواد خطرناک استفاده نشود تا برای محققین ایمن باشد.

در این کیت، نمونه های مختلف با استفاده از مولکولهای شکننده سلول لیز می شوند و ترکیبات مداخله گر در استخراج DNA نیز توسط آنزیمهای مختلف تجزیه می شوند. سپس با اضافه کردن ترکیبات رسوب دهنده DNA و انتقال محلول به دست آمده به ستون های سیلیکایی و سانتریفیوژ در دور بالا، DNA بر روی بستر سیلیکا رسوب کرده و سایر مواد از غشای سیلیکایی عبور می کنند. به منظور افزایش کیفیت DNA رسوب کرده، ستون سیلیکایی توسط مواد شوینده شسته می شود. در نهایت DNA موجود در ستون سیلیکایی در آب دیونیزه حل شده و در تیوب جمع آوری می گردد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید